Należy mieć świadomość, że obecnie zakup książki dla partnera jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. W księgarniach internetowych i stacjonarnych dostępnych jest mnóstwo ciekawych pozycji. Książka doskonale zda egzamin, jako pomysł na prezent dla mężczyzny.

„Dziewczyna z pociągu” – Paula Hawkins

Jest to kolejna doskonała pozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy są fanami świetnych thrillerów. Główna bohaterka omawianej książki każdego dnia jeździ pociągiem do centrum Londynu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zna całą trasę na pamięć. Ponadto ludzie, których ma przyjemność oglądać każdego dnia stają się dla niej coraz bliżsi. Bardzo ciężko będzie czytelnikowi przewidzieć zakończenie tej książki.

„Król” – Szczepan Twardoch

Warto wiedzieć, że jest to świetna powieść jednego z najlepszych współczesnych polskich autorów. Szczepan Twardoch dokonał odkrycia tajemnicy przedwojennej Warszawy. Godny uwagi jest fakt, że prestiżowe wille sąsiadują z biednymi i ciemnymi zaułkami. Należy mieć również świadomość, że stolica również podlega regułom świata przestępczego. Na porządku dziennym są bowiem brudne interesy czy nielegalne walki.

„Konan Destylator” – Andrzej Pilipiuk

Jest to z kolei doskonała pozycja dla mężczyzn, którzy są fanami polskiego fantasy. „Konan Destylator” jest kolejną częścią przygód fascynującego Jakuba Wędrowycza. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ta niezwykła postać ponownie spełniła misję swojego rodu. W książce broni Wojsławic przed marami, duchami czy innymi zjawami. Pozycja zawiera, aż piętnaście opowiadań, od których bardzo trudno będzie czytelnikowi się oderwać.

„Służby specjalne. Podwójna przykrywka” – Patryk Vega


Warto wiedzieć, że książka jest wywiadem z Jarosławem Pieczonką, czyli człowiekiem od zadań niewykonalnych. Nie wszyscy wiedzą, że był od wywiadowcą polskiego kontrwywiadu. Ponadto opowiadał o tajnikach swojej służby. Mężczyźnie, który jest fanem tego rodzaju pozycji można również kupić inne książki wspomnianego wcześniej autora.